کانون شاهین
دانلود موزیک ویدیو حمید عسکری , بیو گرافی محسن لرستانی , سريال دختران حوا , جدیدترین لباس نامزدی ساده وشیک , دانلود اهنگ جدید فرزاد فرزین به نام من و تو , عکس های عاشقانه با کیفیت , شعری عاشقانه از حافظ , دانلود اهنگ جدید فاطمه گل , عکس بازیگران فیلم آفتاب مهتاب زمین , عکس ماشین bmw z4

در حالی وزارت بازرگانی افزایش قیمت نان در سال جاری را انکار می کند که خبرگزاری مهر در گزارشی به بررسی پشت پرده گرانی نان پرداخت.


به گزارش مهر، برخی نانوایی ها با بیان اینکه آرد را به صورت آزاد از واحد غله و بازرگانی وزارت بازرگانی دریافت می کنند، اقدام به گرانی نان به قیمتهای فزاینده کرده اند که متاسفانه نظارت جدی نیز از سوی وزارت بازرگانی بر روی آنها صورت نمی گیرد.


واحد غله و بازرگانی وزارت بازرگانی اقدام به فروش آرد آزاد به قیمت هرکیلو 3000 ریال در مناطق شمال تهران کرده که همین امر موجب گرانی نان در این مناطق به قیمتهایی بسیار بالا شده است.


این درحالی است که اگرچه آرد به صورت آزاد در اختیار واحدهای صنفی و نانوایی ها قرار می گیرد اما طبق قانون نظام صنفی، آنها حق افزایش قیمت، عرضه با قیمت خارج از عرف  و با قیمت غیرمنطقی را ندارند؛ در حالیکه برخی نانوایی های شمال تهران قیمت نان سنگک را بعضا تا 10 برابر سایر نقاط تهران نیز افزایش داده و متاسفانه حاضر به پاسخگویی در این رابطه نیستند.


همچنین باید با سیستم نظارتی دقیقی و مکانیزم اجرایی مشخص شود که کدامیک از نانوایی ها آرد را به قیمت آزاد و کدام نانوایی آرد را به صورت یارانه ای دریافت می کند؛ چراکه چه بسا برخی نانوایی ها در پشت نقاب استفاده از آرد آزاد اقدام به گران کردن نانی می کنند که با آرد یارانه ای توزیع شده است.


از سوی دیگر، اتحادیه نانوایان نیز نه تنها به گرانفروشی ها و افزایش بیش از حد قیمت نان در تهران توجهی نمی کند بلکه حاضر به هیچگونه اطلاع رسانی در این زمینه نیست. از سوی دیگر وزارت بازرگانی هرگونه افزایش قیمت نان را تخلف می داند ولی هیچگونه آماری از برخورد با تخلفات نانوایان و جرایم آنها منتشر نمی کند.


بنابر این گزارش، در ماده 57 قانون جدید نظام صنفی در خصوص گرانفروشی، تعریف گرانفروشی را عرضه یا فروش کالا یا ارائه خدمت به بهائی بیش از نرخهای تعیین شده به وسیله مراجع قانونی ذیربط، عدم اجرای مقررات و ضوابط قیمت گذاری و انجام دادن هر نوع عملی که منجر به افزایش بهای کالا یا خدمت به زیان خریدار گردد، تعریف کرده و جرایمی را نیز برای آن در نظر گرفته است.


جریمه گران فروشی، با عنایت به دفعات تکرار در طول هر سال به بدین شرح است: الف – جبران خسارت وارد شده به خریدار و جریمه نقدی معادل مبلغ گران فروشی، در صورتی که جریمه نقدی کمتر از پنجاه هزار (000/50) ریال باشد، جریمه نقدی معادل پنجاه هزار (000/50) ریال خواهد بود. ب- چنانچه کل مبلغ جریمه های نقدی پس از سومین مرتبه تخلف به بیش از دو میلیون (000/000/2) ریال برسد، پارچه یا تابلو بر سردر محل کسب به عنوان متخلف صنفی به مدت ده روز نصب خواهد شد. ج- در صورتی که کل مبلغ جریمه های نقدی پس از چهارمین مرتبه تخلف به بیش از بیست میلیون (000/000/20) ریال برسد، پارچه یا تابلو بر سر در محل کسب به عنوان متخلف صنفی نصب ومحل کسب به مدت سه ماه تعطیل خواهد شد.


به هرحال به نظر می رسد که عدم برخورد قاطع وزارت بازرگانی و نیز عدم گستردگی دامنه نظارتهای این وزارتخانه باعث گرانی قیمت برخی اقلام و کالاها از جمله نان شده که علیرغم خبرهای متعدد رسانه ای هیچگونه تغییری در قیمت نان داده نشده و حتی آماری نیز در خصوص برخورد با متخلفان منتشر نشده است
 
نوشته شده در تاريخ 2015-08-18 توسط kanonshahin
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ