کانون شاهین
دانلود موزیک ویدیو حمید عسکری , بیو گرافی محسن لرستانی , سريال دختران حوا , جدیدترین لباس نامزدی ساده وشیک , دانلود اهنگ جدید فرزاد فرزین به نام من و تو , عکس های عاشقانه با کیفیت , شعری عاشقانه از حافظ , دانلود اهنگ جدید فاطمه گل , عکس بازیگران فیلم آفتاب مهتاب زمین , عکس ماشین bmw z4
  
نايب رييس اتحاديه توليدكنندگان گل و گياه ايران صادرات گل ایران را 10 میلیون شاخه گل اعلام کرد.

غلامحسين سلطان‌محمدي در گفتگو با ایسنا از گل و گياه به عنوان يكي از روزنه‌هاي صادرات كشور ياد كرد و گفت: يكي از دلايل عدم صادرات گل و گياه در كشور اين است كه گلخانه‌هاي مدرن در اختيار نداريم و گلخانه‌هاي ما عمدتا سنتي يا چوبي هستند؛ به همين دليل گل توليدي بسيار ولي از نظر كيفيتي براي صادرات كم است.


سلطان محمدي ميزان گل پرورشي در سال 86 را حدود دو ميليارد و 300 ميليون شاخه گل ذكر و اظهار كرد: از اين رقم سهم ما در صادرات بيش از 10 ميليون شاخه گل نبوده است.

مديرعامل تعاوني گل و گياه پاكدشت افزود: هم اكنون به خاطر ركود بازار داخلي، توليد‌كنندگان متضرر شده‌اند و اگر قرار باشد توليد صادراتي داشته باشيم، بايد توليد انبوه را سرلوحه كار خود قرار دهيم؛‌ زيرا درصد كمي از توليدات ما از رقم صادرات هم بالاتر است.

نايب رييس اتحاديه توليد كنندگان گل و گياه ايران در ادامه صادرات گل در شش ماهه اول سال جاري را دو ميليون تومان و در شش ماهه دوم، حدود هشت ميليون تومان ذكر و پيشنهاد كرد: به منظور توسعه و گام برداشتن در راستاي صادرات، توليد در حد صادرات و به شكل انبوه دنبال شود.

نايب رييس اتحاديه توليد كنندگان گل و گياه ايران معتقد است كه تشكل‌هاي تعاوني‌ براي ايجاد انسجام و يكپارچگي بايد يك اتحاديه را به وجود آورند و دولت و مركز توسعه تجارت هم پشتيبان آنها باشد؛ زيرا تعاوني‌ها زماني موفق ترند كه يك پشتوانه قوي مانند دولت از آنها حمايت كند.

سلطان محمدي ادامه داد: با وجود آنكه بيشترين صادرات گل و گياه از شهرستان پاكدشت انجام مي‌شود ولي مهمترين كمك را دولت مي‌تواند در راستاي صادرات به ما بكند.

وي اضافه كرد: وقتي با10 ميليون شاخه گل صادراتي، توانستيم 3.5 ميليون دلار ارزآوري داشته باشيم، با حداقل 10 درصد توليدات خود بيش از اين رقم ارز را وارد كشور خواهيم كرد و گره‌هاي بي شماري باز خواهد شد.

نايب رييس اتحاديه توليد كنندگان گل و گياه ايران گفت: براي اينكه صادرات خود را قوي كنيم به جاي يك بشكه نفت، مي‌توانيم يك شاخه گل بفروشيم. هم اكنون هر شاخه گل را به قميت يك دلار مي‌فروشيم اگر روزي هزار شاخه گل عرضه كنيم، ارزآوري زيادي به دست مي‌آوريم. توليد انبوه و توليد صادراتي مي‌تواند مشكل توليد‌كنندگان گل و گياه را برطرف و اشتغال‌زايي را رونق دهد.

او در بخش ديگري از سخنان خود به مشكلات موجود بر سر راه توليد كنندگان گل و گياه اشاره كرد و ادامه داد: در حال حاضر بيش از 50 درصد توليد‌كنندگان گل و گياه در كشور مستاجرند و سعي مي‌كنند كه زمين اجاره كنند تا در هواي آزاد كشت كرده و توليد داشته باشند ولي متاسفانه زمين در كشور ما گران است، به همين دليل دولت بايد با وزارت بازرگاني و جهاد كشاورزي رايزني كرده، ‌زمين‌هاي منابع طبيعي اطراف استان تهران را شناسايي و زمين هايي كه در آنها كشت گل و گياه صورت مي‌گيرد را تحويل بگيرد و در قالب تعاوني‌هاي 100 يا 200 نفره، شهرك‌هاي گلخانه‌اي براي توليد‌كنندگان گل و گياه داير كند.

سلطان محمدي با بيان اينكه زمين‌هاي شهرستان پاكدشت اوقافي است و سند مالكيت ندارد، خواهان همكاري مسوولان و سازمان‌ها براي دادن مجوز زمين‌ها و ساخت گلخانه‌ها شد و افزود: بانك‌ها به زمين هايي وام مي‌دهند كه سند داشته باشند و نبود سند رسمي، مشكل‌ساز شده است؛ بنابراين بايد از زمين‌هاي منابع طبيعي استفاده شود و دولت براي زمين‌ها شناسنامه صادر كند.همچنين به تعاوني‌ها وام بدهد تا بتوانند با مجوز وارد كار شوند.

مديرعامل تعاوني گل و گياه پاكدشت، وجود گلخانه‌ها و سردخانه‌ها را در توليد و صادرات گل و گياه ضروري و حائز اهميت خواند و افزود: هم اكنون 10 درصد گلخانه‌ها‌ مدرن،30 درصد گلخانه ها نيمه مدرن و باقي گلخانه‌ها سنتي يا در هواي آزاد هستند و ما اگر خواهان مدرن كردن گلخانه‌هاي خود هستيم، بايد به اين سمت حركت كنيم.

وي با بيان اينكه گلخانه‌هاي ما نبايد از پنج هكتار تا10 هكتار كمتر باشد افزود: گلخانه سه هزار متري چندان تاثيرگذار نيست.اگر چه توليدات داخلي ما خوب است ولي در صادرات هنوز به موفقيت لازم نرسيده‌ايم؛ بنابر اين كيفيت ما نيز بايد در حد صادرات باشد و تعاوني ها فقط به توليد انبوه داخلي محدود نشوند، بلكه توليد انبوه صادراتي را در پيش بگيرند.

سلطان محمدي خاطر نشان كرد: در كشور ما چون در زمان‌هاي خاصي بازار گل گران است، با داشتن سردخانه‌ها مي‌توان قيمت را تعديل و كاهش داد ولي بهتر است زمين‌هاي منابع طبيعي اطراف تهران شناسايي و چند مجتمع گلخانه‌اي با مشاركت توليد‌كنندگان و فارغ‌التحصيلان ايجاد شود.

مديرعامل تعاوني تعاوني گل و گياه پاكدشت اظهار كرد: با توجه به سرماي شديد سال گذشته، خسارت زيادي به توليد‌كنندگان وارد شد و دولت مصوب كرد كه توليد‌كنندگان از طريق بانك كشاورزي حمايت شوند و يك سال وام‌هايشان امهال شود، اما متضررشدگان اصلي كساني بودند كه توان ساخت گلخانه نداشتند.

وي اضافه كرد: سال گذشته مشكل سرمازدگي داشتيم و20 درصد توليد‌كنندگان براي هميشه از رده توليد خارج شدند،‌ امسال هم با مشكل كم‌آبي دست و پنجه نرم كرديم. در حالي كه در كل كشور پنج هزار توليد‌كننده گل و گياه داريم، اما چندين استان دچار سرمازدگي شدند و دولت كمك موثري براي جبران ضرر و زيان آنها نكرد و نامه‌نگاري‌ها هم بي‌فايده بود.

به گزارش خبرنگار تعاون ايسنا نايب رييس اتحاديه توليد كنندگان گل و گياه ايران در بخش ديگري از سخنان خود، برگزاري همايش‌هاي داخلي را در رفع موانع صادرات تشكل‌ها و واحدهاي تعاوني موثر خواند و گفت: سال 86 همايشي در پاكدشت با موضوع رفع موانع صادرات و دلايل عدم موفقيت در صادرات برگزار شد و سازمان‌هاي بازرگاني و جهاد كشاورزي استان تهران در آن حضور داشتند.نتيجه اين همايش اين بود كه براي موفقيت در صادرات بايد آيتم‌هايي از قبيل آشنايي توليد‌كنندگان با توليد صادراتي، بسته‌بندي صادراتي وعلم و فناوري روز دنيا مد نظر قرار بگيرد.

وي پيشنهاد كرد: سازمان بازرگاني و جهاد كشاورزي استان تهران با همكاري تعاوني‌هاي توليد‌كننده، حداقل ماهي يك بار جلسات آموزشي و ترويجي برگزار كنند و مشكلات توليد‌كنندگان بازگو شود. اين همايش‌ها به سود هر دو طرف است و نبايد سالي يكبار برگزار شود.

سلطان محمدي همچنين با اشاره به تاسيس صندوق حمايت توسعه بخش كشاورزي گفت: سال گذشته با كمك سازمان جهاد كشاورزي استان تهران، صندوقي به نام صندوق حمايت توسعه بخش كشاورزي با هدف اعطاي وام و تسهيلات به توليد‌كنندگان بخش كشاورزي در تهران تشكيل شد كه بهره وام آن چهار درصد است.

وي افزود: قرار شد 49 درصد منبع اين صندوق را دولت سرمايه‌گذاري كند و51 درصد را تشكل‌ها بگذارند، يعني دولت به ازاي 51 درصد سهم تشكل‌ها، 49 درصد وام بدهد كه در راستاي تشكيل اين صندوق از مسوولان قدرداني مي‌كنيم و اميدواريم به اين وسيله مشكلات تشكل‌ها حل ش
نوشته شده در تاريخ 2015-08-18 توسط kanonshahin
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ