کانون شاهین
دانلود موزیک ویدیو حمید عسکری , بیو گرافی محسن لرستانی , سريال دختران حوا , جدیدترین لباس نامزدی ساده وشیک , دانلود اهنگ جدید فرزاد فرزین به نام من و تو , عکس های عاشقانه با کیفیت , شعری عاشقانه از حافظ , دانلود اهنگ جدید فاطمه گل , عکس بازیگران فیلم آفتاب مهتاب زمین , عکس ماشین bmw z4

مهندس ميرحسين موسوي درباره‌ بحث احتمال كانديداتوري خود در انتخابات رياست جمهوري با بيان اينكه از اين عرصه كنار نيستم و فعلا درحال كار و فكر هستم، گفت:حداقل اين بحث‌ها اين است كه براي يك تصميم‌گيري درست، صدايي به صداها اضافه شده است.

به گزارش ايسنا، نخست‌وزير دوران دفاع مقدس، در جلسه‌اي با جمعي از نخبگان تحت عنوان جوانان متخصص، اظهار كرد: تصميم نهايي خود را درباره كانديداتوري بعدا خواهم گرفت و فكر مي‌كنم مردم هم به درستي درك مي‌كنند كه وقتي فردي در برابر اين مسئله قرار مي‌گيرد بايد به خوبي فكر كند و حق تصميم هم با اوست.

وي تصريح كرد: من فعلا قصد دارم در قالب مشفقانه راجع به مسئله‌ رياست جمهوري و مسائل و مشكلات دولت صحبت كنم.

رييس فرهنگستان هنر، در ابتداي صحبت‌هاي خود ضمن تشكر از حضور جوانان در جلسه‌، به بحث‌ها و سوالات مطرح شده از سوي آنان اشاره كرد.

برخي از جوانان حاضر در جلسه به بيان ديدگاه‌هاي خود در حوزه‌هاي اقتصادي، سياسي، فرهنگي، علم و فن‌آوري، آموزش عالي و اجتماعي پرداختند.

در ابتدا يكي از برگزاركنندگان اين جلسه درباره انگيزه‌ي برگزاري آن گفت: اين نشست فراتر از يك نشست انتخاباتي است و دليل اصلي شكل‌گيري آن، دغدغه‌هايي است كه در شرايط امروز جامعه وجود دارد.

يكي ديگر از جوانان حاضر در اين نشست با اشاره به وضعيت اقتصادي كشور و بحران اقتصادي جهاني اظهار كرد: افزايش نرخ بيكاري، كاهش رشد اقتصادي دنيا به‌ويژه در كشورهاي در حال توسعه اثرات مخربي بر كشورهاي جهان گذاشته و در كنار اينها، جنگ‌هاي بزرگ تجاري هم توسط ابرقدرت‌هاي اقتصادي دنيا مثل آمريكا و چين آغاز شده است.

وي با بيان برخي آمارهاي اقتصادي اعلام شده از سوي بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران درباره‌ي رشد نقدينگي طي سال‌هاي اخير در كشور و نيز افزايش واردات گفت: آن‌چه دولتمردان براي حوزه‌ي اقتصاد بايد انجام دهند تصدي‌گري نيست بلكه نظارت و حمايت است.

يكي ديگر از جوانان نيز در اين نشست، برخي سوال‌هاي حوزه‌ي سياست داخلي و خارجي را از مهندس موسوي پرسيد و فرد ديگري نيز با اشاره به برخي مشكلات فرهنگي عنوان كرد: با اين‌كه انقلاب ما انقلاب فرهنگي بود ولي اين حركت فرهنگي در ادامه از كثرت‌گرايي موجود در فرهنگ ما دور شد.

چند تن ديگر از جوانان نيز به بيان دغدغه‌هاي خود در حوزه‌هاي علم و فن‌آوري، چالش‌هاي پيش روي نظام آموزش عالي كشور نظير انتصابي بودن روساي دانشگاه‌ها و رشد بيكاري دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و نيز دغدغه‌هاي مربوط به كار، مسكن و ازدواج جوانان پرداختند.

مير حسين موسوي پس از شنيدن سخنان حاضران در جلسه گفت: دامنه‌ بحث‌هايي كه مطرح شد بسيار وسيع است و من هم براساس معلومات محدود خود پاسخ خواهم گفت. نه من، بلكه هيچكس همه چيز دان نيست و قرار هم بر اين نيست كه جواب همه‌ سوالات به ويژه در جامعه پر مسئله‌اي مثل جامعه‌ ما را تنها يك نفر بدهد.

موسوي با بيان اينكه بايد ببينيم آيا رويه‌ها و مسيرهايي كه طي مي‌كنيم تا تصميمي گرفته و اجرا كنيم خوب تنظيم شده و استقرار پيدا كرده است يا نه؟ افزود: اين مسئله‌ي بسيار مهمي است كه حتي از مجموعه‌ي سياست‌ها نيز مهم‌تر است. اگر ابزار خوبي براي برخورد با مسائل مختلف پيدا نكنيم قطعا مشكل پيدا خواهيم كرد.

وي با تشبيه دولت به يك ماشين يا دستگاه، يادآور شد: ما يك دستگاه دولتي را از رژيم سابق تحويل گرفتيم. اين دستگاه مستقل از سياست‌گذاري‌ها در كشور ما شكل گرفته و رشد كرده است؛ نه اينكه بگوييم به طور كامل مستقل است ولي رشد بوروكراسي كه بتواند به طور منطقي به مشكلات پاسخ دهد مي‌تواند تا حدودي مستقل از سياست‌ها به شمار آيد.

نخست‌وزير دوران دفاع مقدس، افزود: پايه‌ي چنين چيزي ابتدا در دوره‌ي قاجار گذاشته شد تا اينكه در دوران مشروطه با قوانين و رويه هاي قوي شد و در دو دوره‌ پهلوي هم ادامه پيدا كرد تا اينكه به انقلاب اسلامي رسيد. شكل‌گيري اين نظام دولتي جديد به توليد يك اتومبيل بسيار شبيه است كه در هر دوره چيزي به آن اضافه مي‌شود و آن را قوي‌تر مي‌كند.اگر به فيلم هاي قديمي نگاه كنيد خواهيد ديد گاهي هيتلر و گاهي استالين و روزولت و يا افراد ديگري پشت ماشين مدلهاي مشابه هم مي‌نشينند. يعني اين ماشين يك موضوعيت دارد و اينكه چه كسي آن را مي‌راند نيز موضوعيت ديگري دارد.

موسوي ادامه داد: پس از انقلاب بخش‌هايي نظير هيات دولت، شوراي اقتصاد، ارتش و بسياري ديگر از رويه‌ها را حفظ كرديم و براي كارآمدتر كردن اين دستگاه نيز بخش‌هايي مانند سپاه، جهاد و دستگاه‌هاي ديگر را اضافه كرديم ولي اينطور نبود كه همه چيز را ويران كنيم. برخورد عقلاني با اين ماشين در اين جهان پر از آشوب امروزي مسئله‌ي بسيار مهمي است.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام، با بيان اينكه متاسفانه گاهي داريم به خود اين ماشين دست‌اندازي مي‌كنيم، تاكيد كرد: ما بايد به قواعدي كه بر اين ماشين حكمفرماست راه بياييم و اگر هم مي‌خواهيم آن را كارآمدتر كنيم نبايد كل رويه‌هاي آن ماشين و دستگاه را مختل كنيم. وقتي ما با بديهي‌ترين چيزهايي كه بايد در اين ماشين وجود داشته باشد برخورد مناسب نكنيم مشكل پيدا خواهيم كرد.

وي با بيان اينكه با برخي كارهايي كه انجام شده، به برخي از اهرم‌هاي اين دستگاه لطمه وارد شده است، افزود: يك نمونه‌ي آن همين بحث شوراي اقتصاد است. اول انقلاب اين شورا يكي از نهادهايي بود كه ما را از آن بحران‌هاي عظيم گذراند و جلسات آن شورا جنبه‌ي تعيين‌كننده‌اي داشت. پيش از انقلاب اين شورا تشكيل شده بود و شاه هم در مقابل يك شوراي عالي اقتصاد ابداع كرده و تشكيل داده بود. آن شوراي اقتصاد به رياست نخست‌وزير تشكيل مي‌شد و اهم مسائل مطرح شده در آن در شوراي عالي اقتصاد مطرح و راجع به آنها تصميم‌گيري مي‌شد. همين بدعت‌ها در رژيم سابق لطمه‌هاي بسيار جدي وارد كرد.

موسوي اضافه كرد: در زماني كه قيمت نفت بسيار بالا رفته بود، به دليل همين افزايش ناگهاني قيمت نفت شوراي عالي اقتصاد در رامسر كنفرانسي به راه انداخت و يك نوع بازبيني در برنامه‌ي پنج‌ساله‌ي آن زمان صورت دادند. در همانجا يكي از كارشناسان برجسته‌ي برنامه و بودجه از آن روش انتقاد كرده و گفته بود ممكن است اينگونه برخورد، پايه‌هاي رژيم را به خطر بياندازد و بدين ترتيب بود كه آن فرد را بيرون انداختند. درست است كه برنامه و بودجه آن موقع مبتني بر خواست‌ها و نظرات خودشان بود ولي يك جمع كارشناسي در آنجا وجود داشت كه به رويه‌هاي معقولي روي مي‌آوردند و اگر رژيم سابق به اين نظرها بهتر توجه مي‌كرد احتمالا با بحران‌هاي كمتري روبه‌رو مي‌شد.

ميرحسين موسوي در ادامه، گفت: در زمان شهيد رجايي مسوولي كه براي برنامه و بودجه گذاشته شده بود سازمان برنامه و بودجه را منحل كرد به طوري كه بودجه‌ سال 60 در نخست‌وزيري بسته شد. پس از مدتي يعني بعد از فاجعه انفجار حزب جمهوري اسلامي و دولت رجايي و باهنر يكي از كارهايي كه انجام شد احياي سازمان مديريت بود. تشكيل سازمان برنامه‌ي جديد با تغييراتي همراه بود و كميته‌هايي در تمام استان‌ها تشكيل شد كه پايه‌ برنامه‌ اول كشور در سال 61 و 62 قرار گرفت.

وي با تاكيد بر لزوم توجه به عقل و خرد جمعي، تصريح كرد: وقتي دستگاهي با اين عظمت را كه مي‌تواند در خدمت نظام باشد، به جاي حل مشكلات آن، طوري دگرگون كنيم كه نتواند كارهاي سابق خود را انجام دهد قطعا مشكل پيدا خواهيم كرد. هيچكس همه چيز دان نيست و اين رويه‌ها و دستگاه‌هاي مختلف هستند كه كمك مي‌كنند افراد از عقل و خرد جمعي بهترين استفاده را ببرند.

رييس فرهنگستان هنر در ادامه با اشاره به بحث‌هاي اقتصادي مطرح شده در اين جلسه، اظهار كرد: بيشترين سوالات و آمارهايي كه مطرح شد بحث‌هايي است كه بايد در شوراي اقتصاد يا شوراهاي ديگر چون شوراي پول و اعتبار مطرح شود تا تصميمات معقولي براي حل آنها گرفته شود. همه‌ي كساني كه مسووليت مي‌پذيرند بايد بدانند كه يك فرد هر چقدر هم قدرت، ظرفيت و توان بالايي داشته باشد باز هم نمي‌تواند جاي چنين جمعي را بگيرد. مثلا در شوراي پول و اعتبار هيچكس نمي‌تواند خود را جاي ديگري بگذارد و با كمك همه‌ي آنهاست كه جلسه نتيجه روند بهينه پيدا مي‌كند. اين نكته، نكته‌ي بسيار مهمي است.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام، با بيان اينكه ما حدود 18 شوراي معطل در كشور داريم، اظهار كرد: جاي اينها را يك فرد نمي‌تواند پر كند. همانطور كه يك فرد نمي‌تواند به همه‌ي سوالات مطرح شده پاسخ دهد و اساسا قرار هم اين نيست كه يك فرد پاسخ دهد. چرا كه يك جمع و رويه مي‌تواند پاسخگوي سوالات باشد.

وي همچنين به برخي مسائل اقتصادي اشاره كرد و با بيان اينكه در آستانه جهشي در رابطه با رشد نقدينگي قرار داريم، افزود: اگر مسئله‌ كسري بودجه‌اي كه مركز مطالعات مجلس آن را حدود 44 هزار ميليارد تومان تخمين زده است حل نشود باز هم در دور باطل افزايش نقدينگي خواهيم غلطتيد.ما مجبوريم براي كنترل نقدينگي در سياست‌هاي مالي خود كارهاي دشواري انجام دهيم.متاسفانه براي برخي هزينه‌هاي جديد در كشور زمينه ايجاد كرده‌ايم به طوري كه برگشت آن هزينه‌ها مشكل‌آفرين خواهد بود.

موسوي با اشاره به اينكه وقتي مشكلات اقتصادي مطرح مي‌شود دو نوع جواب براي آن وجود دارد،اظهار كرد: يك جواب اين است كه گفته شود كشور خيلي ثروتمند است، مي‌توانيم پول ميان مردم تقسيم كنيم، توليد كنيم و بحث‌هايي از اين قبيل مطرح شود. من با اين پاسخ موافق نيستم چرا كه اين با واقعيت‌هاي اقتصادي ما سازگاري ندارد. به نظر من دولت‌ها بايد به سمت شفافيت بروند.

نخست‌وزير دوران دفاع مقدس افزود:مثلا وقتي مسئله‌اي مثل كسري بودجه پيش مي‌آيد، شفافيت مي‌تواند فشارهايي بياورد كه مجبور شويم به سمت راه‌حل‌ها پيش برويم. پنهان بودن اين كسري‌ها كه به شكل‌هاي مختلف در بودجه‌ها رسم شده است يكي از مهمترين مسائل و مشكلات كشور و نوعي بي‌مهري به مردم است.

وي بر نقش مردم در ايجاد شفافيت در جامعه تاكيد كرد و گفت: غير از سياست‌هاي اقتصادي خاص و وظايف دولت‌ها، من فكر مي‌كنم خود مردم هم بايد در اين شفافيت كمك كنند. نياز است كه همه در كشور با هم كار كنند تا اين سختي‌ها را با كمك يكديگر از سر بگذرانيم. اين طور نيست كه يك دولت از پس همه‌ي مشكلات بر بيايد و يا فكر كنيم تنها با يك انتخابات مشكل حل مي‌شود. حل مشكلات در گرو اعتماد به نفس و استفاده از نيروهاي كارشناسي عظيم كشورو همكاري و تلاش خود مردم است.

موسوي در ادامه به بحث واردات وسيع در كشور اشاره كرد و افزود: واردات وسيع مشكلات مختلفي به دنبال دارد. اين مسئله هميشه الگوي مصرف ما را در كشور دگرگون كرده است و در زماني كه لازم بوده صرفه‌جويي كنيم، به سمت اسراف و ريخت و پاش منابع كمياب خود رفته ايم.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام، با اشاره به بحث پيوستن كشور به سازمان تجارت جهاني WTO در 14 – 15 سال اخير، اظهار كرد: رويه‌ اين سازمان اين است كه هيچ كشوري بدون اجماع نمي‌تواند وارد آن شود يعني كشور بسيار بي‌اهميتي هم مي‌تواند جلوي ورود ما را بگيرد. اين روابط و موافقتنامه‌هاي دوجانبه محدوديت‌هايي ايجاد مي‌كند مثل مشكلاتي كه بين ژاپن و آمريكا بر سر ورود برنج آمريكايي به ژاپن پيش آمد و همين مسئله را كشورهاي ديگري هم داشته‌اند. در اين داد و ستادها كشورها مجبور مي‌شوند برخي مسائل را رعايت و يا تحمل كنند.

وي خاطر نشان كرد: در سال‌هاي طولاني كه قصد ورود به سازمان تجارت جهاني را داشته‌ايم همه‌ي امتيازهاي ممكن را براي ورود به آن داده‌ايم ولي وارد آن نشده‌ايم. در حالي كه اين بيرون بودن اجباري از اين سازمان هم مي‌توانست فرصت‌هايي براي ما داشته باشد. بحث ما اين نيست كه ورود به اين سازمان بد است، ولي حالا كه به دلايلي جلوي ورود ما را گرفته‌اند آيا از همه‌ي فرصت‌هاي بيرون ماندن استفاده كرده‌ايم؟ يكي از اين فرصت‌ها كنترل واردات و حمايت از توليدات داخلي است. ما مي‌توانيم از توليد داخلي خود به وسيع‌ترين شكل حمايت كنيم. ما بايد در مسائل جهاني واقع‌بين باشيم؛ چرا كه در دنيا داد و ستد و يك نوع بي‌رحمي حكمفرماست و نظامي كه اين را نفهمد لطمه‌ي شديدي خواهد خورد.

موسوي درباره‌ي دلايل عدم استفاده از فرصت‌ها و امكانات اشاره شده، گفت: در هيچ جاي جهان لااقل در بين كشورهاي در حال توسعه، كشوري چون ما مستقل نمي‌توان يافت و اين مسئله‌اي است كه مقام معظم رهبري هم بارها بر آن تاكيد كرده‌اند و از آن حمايت نمودند. اين استقلال آثار و بركاتي در جنبه‌هاي مختلف دارد. شايد در برخي مواقع از اين استقلال استفاده نكرده‌ايم. استفاده‌ي خوب از استقلال مي‌تواند بسياري از مسائل را حل كند.

ميرحسين موسوي با تاكيد بر اينكه تصدي‌گري دولت قطعا بايد كم شود، تصريح كرد: دولت وظايفي در قبال مردم دارد و اين وظايف طبق قانون اساسي وظايف سنگيني است. در اصل 43 قانون اساسي برخي وظايف دولت شرح داده شده است و بر اين اساس ما نمي‌توانيم سياست‌هايي داشته باشيم كه راه را براي سلطه‌ي كشورهاي ديگر باز كند. ريشه‌كن كردن فقر و محروميت در جامعه نيز جزء وظايف دولت محسوب مي‌شود.

وي به وظيفه‌ ايجاد شرايط و امكانات كار توسط دولت اشاره كرد و گفت: اين وظيفه در قانون اساسي يكي از يادگارهايي است كه از شهيد بهشتي مانده است. ايشان براي جلوگيري از استثمار به اين بند اعتقاد و تاكيد داشتند تا اينكه نيروي كار مجبور نشود خود را ارزان بفروشد و استثمار شود.

موسوي با بيان اينكه اين مسووليت‌ها به هيچوجه با نقش بازار تناقض ندارد و هدايت بازارها به معناي نفي قيمت و تخصيص منابع توسط علامت قيمت نيست، گفت: يكي از بحث‌هايي كه به كشور ما هم سرايت كرده بود اين است كه مي‌گفتند دولت نبايد هرگز به اين مسائل وارد شود و هر گونه دخالت دولت در بازار را مضر مي‌دانستند.زماني كه ديوارهاي برلن فرو ريخت و بحث پيروزي نظام‌هاي ليبرال پيش آمد تصور نمي‌شد در كشوري كه اين صداها بلند بود، بحث‌هايي مانند تزريق دلارهاي دولتي و يا دخالت دولت در امر بنگاههاي اقتصادي پيش بيايد. اين نشان مي‌دهد كه برخي از جزمياتي كه در اقتصاد وجود داشته درست نيست.

به گزارش ايسنا،رييس فرهنگستان هنر، در ادامه با بيان اينكه ما بعد از انقلاب تجربياتي كسب كرده‌ايم كه بايد از آنها استفاده مي‌كرديم، افزود: اگر به دنبال توسعه و رويكردهاي جديد بوديم، با تكيه بر تجربيات بومي مي‌توانستيم اين كارها را انجام دهيم. نه اينكه بگويم نبايد از تجربيات كشورهاي ديگر استفاده كنيم بلكه ما بايد يك روي باز و گشوده در برابر تجربيات بشري داشته باشيم و درعين حال بايد بدانيم كه هر ملتي در فضاي خاصي تنفس مي‌كند و اعتقاداتي دارد كه به تجربيات جهاني رنگ و بوي ملي مي‌زند و همين مسئله زيباست.

وي ادامه داد: اينكه دنيا يكرنگ شود و رنگ آن را هم مثلا آمريكا تعيين كند زيبا نيست. اگر اين مسائل رعايت شود مي‌توانيم از تجربيات جهان و جهاني شدن استفاده كنيم. ما ملتي با هويت چند لايه‌ي چند هزار ساله‌ي ايراني و يك هويت اسلامي هستيم. دولت‌ها بيش از ساير نهادها و دستگاه‌ها بايد متوجه گوناگوني لايه‌ها و الزامات آن باشند. با هر كدام از اين لايه‌ها كه مخالفت كنيم و يا آن را ناديده بگيريم، در بخش‌هاي مختلف مشكل پيدا خواهيم كرد.همين نشان مي دهد كه ما ميتوانيم اقتصادي ملي يا اسلامي داشته باشيم.

مهندس موسوي همچنين با اشاره به سياست‌هاي اقتصادي دوران جنگ تحميلي، اظهار كرد: بخش قابل توجهي از سياست‌هاي اقتصادي زمان جنگ مبتني بر آرمان‌هاي ابتداي انقلاب بود و بخشي هم به اقتضائات شرايط جنگ برمي‌گشت.

موسوي در ادامه گفت: مهد سرمايه‌داري دنيا آمريكا نيست، بلكه انگلستان است؛ ولي مي‌بينيم كه در همين كشور در زمان جنگ حتي يك كارگاه دو نفره هم توسط دولت كنترل مي‌شد. اين امر طبيعي است چرا كه اگر آنها مي‌خواستند در برابر حملات شديد هيتلر بايستند بايد چنين كاري مي‌كردند يا مثلا در ژاپن آزادسازي قيمت ارز اين كشور در سال‌هاي 1964 يا 1965 يعني حدودا 15 سال پس از جنگ انجام شد. يعني آثار جنگ و تصميماتي كه آنها براي بازسازي كشورشان پس از دوران جنگ داشتند آنها را ملزم مي‌كرد كه چنين رويه‌هايي را پيش بگيرند. اقتصاد ژاپن يك روزه نيرومند نشده بلكه با اين كارها به جلو پيش رفته است.

عضو مجمع تشخيص مصحلت نظام، با بيان اينكه «ما در زمان جنگ منابع بسيار محدودي داشتيم»، يادآور شد: در آن دوران پنج استان ما زير بمباران بود و بقيه‌ي استان‌ها بجز كرمان و برخي استان‌هاي شمال شرقي و شرقي در ناامني بودند. پالايشگاه‌ها، نيروگاه‌ها و مراكز مهم نفتي در معرض بمباران بودند و كشور نيز در معرض محاصره قرار داشت. در چنين شرايطي برخي مي‌گفتند كه بايد شرايط اقتصاد باز را اعمال كنيم تا همه‌ مشكلات حل شود ولي اين ايده‌ها دور از واقعيت به نظر مي‌رسيد.

موسوي اضافه كرد:ما بر سر خريد مهمات از كشورهاي ديگر نيز مشكل داشتيم و مجبور شديم بخش عمده‌اي از مهمات مورد نياز را خودمان توليد كنيم. وزارت دفاع و بقيه وزارتخانه‌هاي كشور ترتيبي دادند تا سازماني در سطح كشور براي توليد محصولاتي كه نياز داشتيم ايجاد شود. طبيعي است در آن شرايط پيشنهاد اقتصاد باز دور از ذهن به نظر مي‌رسيد. همان سياست‌هاي اعمال شده هم بود كه حمايت‌هاي مادي و معنوي مردم را برمي‌انگيخت و ما را نيز نيرومندتر مي‌كرد تا در برابر بحران ها بايستيم. اين اقتصاد مربوط به دولت نبود و خواسته‌ي ملت بود و دولت هم خدمت‌گذار ملت بود.

وي با اشاره به اينكه عوض شدن و تغيير دولتها به معناي از يك قايق به يك قايق ديگر پريدن نيست، تصريح كرد: بخشي از سياست‌هاي آن زمان ما منبعث از اصل 43 قانون اساسي و الزامات و منافع ما بود. بعد از جنگ بايد سياست‌ها عوض مي‌شد ولي نه همه‌ي سياست‌ها.

موسوي در ادامه‌ي اين جلسه به بحث‌هاي مطرح شده پيرامون رابطه‌ي خود با مقام معظم رهبري اشاره كرد و با بيان اينكه ايشان محور وحدت ملت ماست، اظهار كرد: ايشان فردي است كه پاسدار ارزش‌هاي اصيل انقلاب ماست و وظايف سنگيني كه براي پيشبرد نظام برعهده‌ي ايشان است نمايانگر همين مسئله است. كسي كه به نظام علاقه داشته باشد و بخواهد براي اين كشور و نظام و در درون آن كار كند نمي‌تواند خود را در برخورد با اين گونه مسائل فريب بدهد.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام، با اشاره به رابطه مقام معظم رهبري و دولت‌ها در كشور، گفت: رهبر انقلاب در هر شرايطي از دولت‌ها حمايت كرده اند و اين مسئله‌ بسيار مهمي است. ولي اينكه تصور كنيم هر كاري كه دولت‌ها و دستگاه‌هاي مختلف مي‌كنند كاري است كه ايشان تاييد مي‌كنند ديد درستي نيست، هر دولتي كه با راي مردم مي‌آيد براي اينكه بتواند كار خود را انجام دهد نياز دارد مورد حمايت واقع شود، اين مسئله‌ي ديگري است.

نخست‌وزير دوران دفاع مقدس، با يادآوري حمايت امام خميني (ره) از دولت در دوران جنگ تحميلي، نيز اظهار كرد: امام در زمان جنگ همواره از دولت حمايت مي‌كردند و من هم بارها در سخنراني‌ها و مصاحبه‌هاي مختلف گفته بودم كه ايشان از يك كار جمعي و از همه‌ي كارمندان و كاركنان حمايت كرده‌اند. در شرايط فعلي و آينده هم چنين خواهد بود. طبيعي است كه رهبري از قوه‌ي مجريه، قوه‌ي مقننه، قوه‌ي قضاييه و دستگاه‌هاي مختلف نظام جدا نيستند، چرا كه خوب كار كردن دستگاه‌هاي مختلف كشور جزو اهداف اصلي رهبري معظم انقلاب هم هست.

موسوي در ادامه به مسئله‌ي انتخاب مديران در كشور اشاره كرد و افزود: مسئله‌ي مديريت در كشور بايد يك جريان پيوسته و غير منقطع باشد. ما مديران قوي داشتيم ولي ناگهان در بخشي از دستگاه‌هاي ما به اين نيرو پشت كردند. در حالي كه جريان طبيعي مي‌توانست اين باشد كه اين نيروها بتدريج از اين دستگاه‌ها خارج شوند در حالي كه تجربيات خود را به نيروهاي جوان‌تر منتقل مي‌كنند. در همه دولت ها بايد اين مسئله به درستي صورت بگيرد. درست است كه بايد تلاش شود ميانگين سني دولت از يك حدي بالاتر نرود ولي نبايد اينطور هم باشد كه قسمتي از نيروها را كاملا كنار بزنيم چرا كه اين مسئله يك انقطاع ايجاد مي‌كند كه به نفع كشور نيست.

وي همچنين به مسئله‌ي هسته‌يي كشور اشاره كرد و با بيان اينكه تكنولوژي هسته‌يي يكي از مولفه‌هاي قدرت ما در سطح جهان و يك مسئله‌ي اساسي است، اظهار كرد: اين از بركات استقلال ماست كه مي‌توانيم در عرصه‌هايي فعاليت كنيم كه دائما از آنها منع شده‌ايم. يك بار بايد بايستيم و از اين مرز بگذريم. طبيعتا پرداختن به اين تكنولوژي‌ها بايد صلح‌آميز، بدون ماجراجويي در سياست خارجي و بدون جنجال‌آفريني باشد و به عنوان يك سرمايه به آن نگاه كنيم.

رييس فرهنگستان هنر در ادامه به بحث هنر اشاره كرد و گفت: به اعتقاد من هنرمندان در كشور ما به عنوان يك شهروند درجه‌ي دوم نيستند و نقطه‌اي كه هنرمندان ما ايستاده‌اند به نسبت برخي اقشار ديگر نقطه‌ي بالايي است. بحث هنر بسيار فراتر از يك تئاتر يا نقاشي است و به طور مثال در همين مقوله‌ي تئاتر نزديك به صد هزار نفر شاغل در كشور داريم كه اين اثر و نفوذ هنر در جامعه را مي‌رساند.

مير حسين موسوي در پايان با بيان اينكه دست هنر از طريق رسانه‌ها، تبليغات و نمايشگاه‌ها به همه‌ي خانواده‌ها رسيده است.

انتهاي پيام

 
 


نوشته شده در تاريخ 2015-08-18 توسط kanonshahin
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ