کانون شاهین
دانلود موزیک ویدیو حمید عسکری , بیو گرافی محسن لرستانی , سريال دختران حوا , جدیدترین لباس نامزدی ساده وشیک , دانلود اهنگ جدید فرزاد فرزین به نام من و تو , عکس های عاشقانه با کیفیت , شعری عاشقانه از حافظ , دانلود اهنگ جدید فاطمه گل , عکس بازیگران فیلم آفتاب مهتاب زمین , عکس ماشین bmw z4
سی و پنجمین نشست اعضای هیئت نمایندگان اتاق ایران امروز در طبقه دهم اتاق ایران واقع در خیابان طالقانی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار عصر ایران از این نشست محمد نهاوندیان رئیس اتاق ایران در خصوص بحث صندوق توسعه ملی در مجلس گفت: يكي از اصلي‌ترين مسائل در حركت اقتصادي كشور توانمند‌سازي بخش خصوصي است كه از برنامه سوم توسعه شروع شده و مازاد درآمد نفت در صندوقي ريخته شده تا بتواند بخش خصوصي را تقويت كنند.

اما اگر امروز نگاهي به عملكرد خود داشته باشيم متوجه مي‌شويم كه در عملكرد حساب ذخيره ارزي از سال 80 تا 88 فقط 9.7 درصد از منابع اين حساب براي اعطاي تسهيلات بخش غيردولتي داده شده است در حالي كه حكم برنامه 50 درصد و تكليف قانون اصل 44 براي دولت حداقل 40 درصد بوده است كه عملكرد آن در سال 88 فقط 14.5 درصد بوده كه اين موارد بايد در تصويب صندوق توسعه ملي مدنظر قرار گيرد.

نهاونديان تأكيد كرد: منابع صندوق توسعه ملي براي مصارف بودجه‌اي استفاده نشود و تمهيداتي براي جلوگيري از انحراف آن در نظر گرفته شود.

کاهلی در کارشناسی مالیاتی

رئیس اتاق ایران در ادامه صحبت های خود به تعطیلی و اعتراضات بازاریان به مالیات اشاره کرد و افزود: اعتراضاتي در خصوص ماليات اصناف ابراز شد و برخي ناهماهنگي‌هايي حادث شد كه خود اين اتفاق و پديده فرصت خوبي بود تا توجه كنيم كه اصلاح سيستم مالياتي جزو اصلاح ساختار اقتصادي است و كسي در اين شك ندارد اما پرسش اصلي اين است كه راه تحقق اين هدف چيست؟ درست است كه درآمدهاي مالياتي بايد رشد داشته باشد اما آمار نشان مي‌دهد كه اين درآمدها همواره جلوتر از برنامه بوده است اما آيا اين جلو بودن از اهداف برنامه باعث شده است تا اتكاي دولت به منابع نفتي كمتر شود جواب خير است. چون هزينه‌هاي دولت مرتباً در حال افزايش است و به اين نكته كمتر توجه شده است.

وي با بيان اينكه بايد زندگي و حيات دولت به ماليات متكي باشد گفت: در شرايطي كه هزينه‌هاي دولت افزايش پيدا مي‌كند هيچ دونده‌اي نمي‌تواند به اين دونده تيز‌پا برسد.

به دنبال فرار مالیاتی باشیم

وي افزود: اگر مي‌خواهيم ماليات را افزايش دهيم بايد به دنبال فرار مالياتي باشيم بايد به سراغ آنهايي برويم كه در آرامش كار خود را مي‌كنند و هيچ مالياتي پرداخت نمي‌كنند. لذا نبايد نرخ ماليات افزايش پيدا كند بلكه بايد پايه ماليات افزايش داشته باشد.

رئيس اتاق بازرگاني ايران گفت: در واردات غيررسمي و مرزهاي ورودي ما گروه‌هايي هستند كه هيچ گونه وصول مالياتي ندارند بايد براي افزايش درآمد مالياتي دولت به سراغ افرادي برود كه ماليات نمي‌دهند نه اينكه افرادي را كه در سال‌هاي گذشته مرتباً ماليات خود را پرداخت كرده‌اند را مجبور كنند تا ماليات بيشتري بدهند. اين روشي نيست كه ما را به هدف برساند.

وي افزود: در ماليات عادلانه دستگاه مربوطه بايد از واحد مربوطه سؤال كند كه ايا رشد درآمدي داشته است يا خير؟ اگر رشد درآمد داشته باشد بايد رشد ماليات هم داشته باشد ولي اگر زيان كرده باشد نبايد ماليات بيشتر بدهد. اين كاهلي در كارشناسي مالياتي را نشان مي‌دهد.

نهاوندیان با اشاره به اجلاس گروه 20 خاطر نشان کرد: در كشورهاي گروه 20 واقعاً جاي ايران خالي است چرا كه براساس محاسبات قدرت خريد و شاخص پي پي پي ايران رتبه 17 جهان را دارد لذا بايد حواسمان باشد تا جاي ما در اين مجامع بين‌المللي پر نشود.

غرفه خوبی نداشتیم

رئيس اتاق بازرگاني ايران با اشاره به سفري كه به چين داشته و از اكسپوي ايران بازديد كرده است گفت: اكسپو محل عرضه توانمندي‌هاي فرهنگي و اقتصادي كشور‌ها است ولي به نظر من يك مسابقه برنامه‌ريزي و توان برنامه‌ريزي در آن جا عرضه مي‌شود. تلاش‌هاي صورت گرفته براي مدت چهار تا پنج ماهه براي غرفه ما خوب است اما در مقايسه با ساير كشورها كه در هيچ شاخصي قابل مقايسه با ايران نيستند غرفه خوبي نداشتيم چرا كه آنها از دو سال قبل و يا حتي سه يا چهار سال قبل براي حضور در اكسپو برنامه‌ريزي‌ داشته‌اند. لذا اگر در چنين فرصت‌هاي بين‌المللي عزم حضور داريم بايد از موقعيت‌ها بهتر استفاده كنيم.
نوشته شده در تاريخ 2015-08-19 توسط kanonshahin
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ