کانون شاهین
دانلود موزیک ویدیو حمید عسکری , بیو گرافی محسن لرستانی , سريال دختران حوا , جدیدترین لباس نامزدی ساده وشیک , دانلود اهنگ جدید فرزاد فرزین به نام من و تو , عکس های عاشقانه با کیفیت , شعری عاشقانه از حافظ , دانلود اهنگ جدید فاطمه گل , عکس بازیگران فیلم آفتاب مهتاب زمین , عکس ماشین bmw z4

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با تاكيد بر اين كه دولتي كردن جهاد دانشگاهي مضر و مخرب است، گفت: «آقاي احمدي‌نژاد روحيه ضد بروكراسي دارد و معلوم نيست بچه‌هاي جهاد را آزرده كند.»

به گزارش ايسنا، دكتر صادق واعظ‌زاده در آستانه سي‌امين سالگرد تاسيس جهاد دانشگاهي گفت: جهاد دانشگاهي نهالي پر بار در بوستان پر طراوت انقلاب است كه ميوه‌هاي خوشگواري از جنس انقلاب اسلامي به دنياي علم و فرهنگ عرضه كرده است.

وي افزود: رسالت جهاد دانشگاهي پرواز با دو بال علم و ايمان به سوي افق‌هاي متعالي است. از همين رو تلاش‌هاي فرهنگي و پژوهشي همواره جزء لاينفك وظايف جهاد بوده و اين نهاد انقلابي قدمهاي مهمي در اين دو زمينه برداشته است؛ علاوه بر آن جهاد نقش مهمي در تربيت نيروي انساني در كشور داشته است. بسياري از دانشمندان و مديران كشور به ويژه در عرصه امور علمي و فرهنگي و صنعتي درفضاي جهاد د انشگاهي رشد يا فته و شكوفا شده‌اند و اگر امروز وابسته به اين نهاد نيستند دلبسته به آن هستند.

عضو شوراي انقلاب فرهنگي افزود: البته هر نهالي ممكن است دچار آفت شود. آفت جهاد دانشگاهي، كم توجهي به تحول و تحول‌آفريني در طراز انقلاب اسلامي است. يعني قدم گذاشتن در راهي كه ممكن است آن را به چيزي مشابه يك دستگاه دولتي و بوروكراتيك تبديل كند و اين يك خسران خواهد بود زيرا قوت جهاد در بعد اداري و تشكيلاتي آن نيست. از نظر اداري جهاد دانشگاهي هميشه نهاد كوچكي بوده است و درست هم همين است. نقش جهاد تحول آفريني، الهام بخشي و الگوسازي در جهت خط اصيل انقلاب است و دستاوردهاي آن از اين جهت مهم است.

وي خاطرنشان كرد: اگر اين جهت به خاطر عوامل دروني يا بيروني تضعيف شود، بزرگترين دستاوردهاي مادي جهاد در دنياي علم و فن‌آوري اهميت زيادي نخواهد داشت. با اين ديدگاه ضروري است جهاد بيش از آنچه اكنون هست به سمت جايگاه آرماني خود حركت كند و موانع دروني و بيروني را از پيش پاي خود بردارد.

دكتر واعظ زاده اضافه كرد: اثرگذاري جهاد دانشگاهي و ديگر نهادهاي فرهنگي در ميان حدود چهار ميليون دانشجوي كشور محسوس و مطلوب نيست در حالي كه آنها مهمترين نيروي كشور براي زنده نگهداشتن آ‌رمانهاي انقلاب در حال حاضر و تحقق آ‌نها در آينده نزديك هستند. البته شوراي انقلاب فرهنگي، دولت و مجلس هم بايد كمك كنند اما من بيش از همه به تحول دروني معتقد هستم. خوشبختانه مايه‌هاي دروني براي اين تحول در جهاد زنده است.

وي كه در دهه شصت با حكم حضرت آ‌يت‌الله خامنه‌اي مد ظله العالي در مقام رياست جمهوري وقت به عنوان اولين رييس جهاد دانشگاهي منصوب شده بود اظهار داشت: در جهت اين تحول دروني و تحول آفريني بيروني در حوزه علم و فرهنگ، رهبر فرزانه انقلاب به اندازه يك كتاب، رهنمودهاي ارزنده نسبت به اصل جهاد دانشگاهي و ابعاد مختلف وظايف آن دارند كه خوشبختانه از سوي خود جهاد هم منتشر شده است. وقتي من آن رهنمودها را مي‌خوانم حقيقتا با همه وجود مشتاق مي‌شوم كه آنها به تمامه پياده شود. برخي از آنها خطاب به مسوولان ديگر است كه بايد وظايف خود را براي رشد و بالندگي جهاد انجام دهند اما اغلب مربوط به جايگاه و وظايف اين نهاد است كه بايد بيش از گذشته مورد توجه همه به خصوص خود دوستان جهادي قرار گيرد.

استاد دانشكده فني دانشگاه تهران گفت: امروز بازتبيين جامعيت، كفايت و حقانيت اسلام به عنوان نظريه برتر و راهنماي عمل براي همه ابعاد حيات فردي و اجتماعي و به عنوان مكتبي پاسخگو به مقتضيات پيچيده عصر از رسالت‌هاي ضروري جهاد دانشگاهي در محيط‌هاي دانشگاهي و روشنفكري است زيرا متاسفانه اين ويژگي‌هاي اساسي اسلام كه موجب افتخار روشنفكران مسلمان در برابر مكاتب الحادي بوده و هست تحت عناويني مثل اين كه «دين را حداكثري نكنيد» و «مطلق گرايي نكنيد» زير سوال مي‌رود. جهاد كه در متن محيط‌هاي دانشگاهي است و با روحيات شريف دانشجو آشناست بايد با كمك گرفتن از علماي حوزه و داشنگاه و به همت پژوهشگران خود كه مجموعا به مكتب اسلام و مكاتب غربي تسلط و آشنايي دارند به روشنگري بپردازد.

وي تاكيد كرد: جهاد و مجموعه‌هايي مثل جهاد نبايد اجازه دهند آنچه جوان دانشجوي ما از تئوري نظام ديني درك مي‌كند ناشي از اقتباس و ترجمه ناقص برخي از نقد و انتقادهاي غربي‌ها از حكومت كليسا در غرب باشد.

همينطور نبايد اجازه دهد آنچه او از جمهوري اسلامي احساس و استشمام مي‌كند همين دعواهاي مسوولان در روزنامه‌ها و سايتها باشد كه در هر حال كم و بيش هميشه وجود داشته است.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با بيان اين كه اخيرا بعضي تلاشهاي خوب در اين جهت را در ايسنا مشاهده كرده كه اميد دارد ادامه يابد به خصوص از باز كردن مبحثي تحت عنوان «ولايت فقيه ميراث ماندگار امام (ره)» در سايت ايسنا ياد كرد.

دكتر واعظ زاده در خصوص تغيير رييس جهاد دانشگاهي و انتصاب فردي كه موجب آزردگي عموم بچه‌هاي جهاد شود گفت: مطابق اساسنامه، تغيير رييس جهاد از اختيارات هيات امناء جهاد و شوراي انقلاب فرهنگي است كه مي‌تواند با رعايت عرف و سنت جهاد و در مشورت با نيروهاي جهادي انجام شود. اما اينكه برخي از سر دلسوزي‌ يا هر علت ديگر و بدون رعايت جوانب امر به فكر اعمال تغييرات نامعمول در جهاد برآيند البته گم كردن سوراخ دعاست زيرا اين تغييرات در حد جا به جا كردن چند مدير بيشتر نمي‌تواند باشد كه ممكن است موجب سلب انگيزه از نيروهاي جهاد براي تحرك و تحول دروني و تحول آفريني شود و تبعات نامناسب داشته باشد.

وي افزود: در دولتهاي قبل، كم يا بيش گرايشي براي دولتي كردن جهاد و وابسته كردن اسمي يا رسمي آن به وزارت علوم وجود داشت كه مضر و مخرب بود و تكرار آن هم امروز مضر و مخرب است.

واعظ زاده گفت: اين گرايش را در اين دولت تاكنون برجسته نديده‌ام و تا آنجا كه شناخت دارم آقاي احمدي نژاد روحيه ضد بروكراسي دارد و فارغ از جهت‌گيري‌هاي متداول، نوعي احساس نزديكي و صميمت با بچه‌هاي نهادهاي انقلابي مي‌كند؛ بنابراين معلوم نيست چنين سناريويي را اگر وجود داشته باشد موفق بپندارد و از آن حمايت كند.

واعظ زاده گفت در هر حال اگر لازم شد در شوراي انقلاب فرهنگي دراين خصوص سخن خواهد گفت.


نوشته شده در تاريخ 2015-08-19 توسط kanonshahin
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ