کانون شاهین
کانون شاهین
دانلود موزیک ویدیو حمید عسکری , بیو گرافی محسن لرستانی , سريال دختران حوا , جدیدترین لباس نامزدی ساده وشیک , دانلود اهنگ جدید فرزاد فرزین به نام من و تو , عکس های عاشقانه با کیفیت , شعری عاشقانه از حافظ , دانلود اهنگ جدید فاطمه گل , عکس بازیگران فیلم آفتاب مهتاب زمین , عکس ماشین bmw z4

رييس‌جمهور گفت: ادعاهاي آژانس بين‌المللي انرژي اتمي عليه ايران تحت فشار دولت آمريكا مطرح مي‌شود و فاقد ارزش حقوقي است

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، محمود احمدي‌نژاد با بيان اينكه ادعاهاي صورت گرفته در خصوص موضوع هسته‌اي ايران نوعي سياسي‌كاري و تحت فشار برخي دولت‌هاي زورگو صورت مي‌گيرد، اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران، بيشترين همكاري را با آژانس بين‌المللي اتمي داشته است و طرح برخي ادعاها فاقد ارزش حقوقي است.

وي در مصاحبه با شبكه تلويزيوني نووآي هلند در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه چرا ايران در شرايطي كه رژيم صهيونيستي و برخي همسايگانش بمب هسته‌اي دارند به دنبال سلاح هسته‌اي نيست، اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران معتقد است بمب اتم زشت‌ترين و ضد انساني‌ترين سلاحي است كه بشر در طول تاريخ ساخته است. ايران از دو جهت با بمب اتم مخالف است؛ نكته اول اين كه سلاح كشتار جمعي بسيار وحشتناكي است و با هيچ‌يك از معيارهاي انساني سازگاري ندارد. دوم اينكه مناسبات جهان نيازمند بمب نيست و بمب اتم نه تنها كارايي ندارد بلكه تنش‌ها را تشديد مي‌كند.

احمدي‌نژاد گفت: ملت ايران به دنبال اين هستند كه دارندگان بمب اتم خلع سلاح شوند از اين رو كسي كه به دنبال خلع سلاح است، ديگر خودش نمي‌تواند بمب داشته باشد.
رييس‌جمهور با طرح اين سوال كه چرا خلع سلاح اتمي اتفاق نيفتاده است، خاطر نشان كرد: علت اين است كه موضوع خلع سلاح را به دارندگان اينگونه سلاح‌ها سپرده‌اند. بديهي است آنهايي كه سلاح اتمي دارند هيچ‌وقت با خلع سلاح موافقت نمي‌كنند.

وي افزود: ايران از ناحيه بمب‌هاي اتمي هيچ گونه احساس خطري نمي‌كند براي اينكه كسي قادر نيست از آن استفاده كند. بنابراين هم اصل بمب را قبول نداريم و هم آن را فاقد كاركرد براي حل مسائل جهان مي‌شناسيم. پس نيازي به بمب اتم نداريم.

رييس‌جمهور به سوالي درباره همكاري ايران با آژانس بين‌المللي انرژي هسته‌اي گفت: اگرچه هر نوع همكاري بايد از يك چارچوب خاصي برخوردار باشد اما ايران حتي بيش از چارچوب و توافق و قانون همكاري كرده است اما بعضاً تقاضاهايي از ايران دارند كه خارج از همه مقررات است. روشن است كه اين‌گونه تقاضاها كار خلافي است و اساسنامه آژانس هم چنين اجازه‌اي نمي‌دهد. اين اقدامات نوعي سياسي كاري و تحت فشار بعضي دولت‌ بوده و فاقد جنبه حقوقي است.

احمدي‌نژاد خاطر نشان كرد: بي‌ترديد اگر ايران عضو دايم شوراي امنيت بود، رييس آژانس بين‌المللي اتمي هيچ گزارشي از فعاليت‌هاي هسته‌اي‌مان ارايه نمي‌كرد. به همين خاطر آمريكا در حالي كه چندين هزار بمب دارد و متعهد بوده كه آنها را محدود كند تاكنون حتي يك بازرسي از آنجا انجام نشده است و آنها هيچ‌گونه همكاري هم با آژانس انجام ندادند اما رييس آژانس جرأت ندارد عليه آنها حرفي بزند.

وي افزود: رييس آژانس تحت فشار دولت آمريكا ادعاهايي عليه كشورمان مطرح مي‌كند و سندي هم ارائه نمي‌دهد. از اين‌رو چنين سخناني تنها يك اظهار نظر سياسي محسوب شده و فاقد ارزش حقوقي است.

رييس‌جمهور در پاسخ به سوالي درباره عملكرد آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در رابطه با ايران، گفت: طبق ماده 4 اساسنامه آژانس آنها موظف هستند در زمينه انرژي صلح‌آميز هسته‌اي از نظر فناوري كمك كرده و حمايت حقوقي كنند اما نه تنها چنين حمايتي صورت نگرفته بلكه فقط فشار مي‌آورند. حتي گزارش‌هاي دوپهلو صادر مي‌كنند.

رييس‌جمهور گفت: امروز در دنيا همه مي‌دانند كه موضع‌گيري‌هاي آژانس تحت فشار سياسي اعضاي دائم شوراي امنيت است و يكي از علت‌هايي كه تاكنون نتوانسته‌اند كشورهاي داراي سلاح‌هاي هسته‌اي را خلع سلاح و جلوي اشاعه را بگيرند همين مسأله است. بعد از تأسيس آژانس بين‌المللي انرژي اتمي، چندين كشور، صاحب بمب اتم شدند و اين بدان معناست كه آژانس در فعاليت‌هاي خود موفق نبوده‌ است. چرا كه هركدام از اين كشورهايي كه اتمي شدند مورد حمايت يك عضو شوراي امنيت بودند. بنابراين آژانس وظايفش را به درستي انجام نمي‌دهد.

رييس‌جمهور در پاسخ به سوالي درباره ميزان همكاري ايران با آژانس بين‌المللي اتمي گفت: در تمام تأسيسات هسته‌اي ايران دوربين‌هاي آژانس نصب شده است و تمام مواد هسته‌اي كه در ايران جابجا مي‌شود حتي در حد صدم گرم توسط آژانس كنترل مي‌شود و با اجازه آژانس جابجا مي‌شود. وقتي برخي مدعي مي‌شوند كه ايران به اندازه كافي همكاري نداشته است، بايد منظور از ميزان همكاري و كافي بودن را تعريف كنند و اين هم بايد مبتني بر قوانين باشد. مدعيان مشخص كنند كه ايران كدام تعهد و وظيفه‌اي بوده كه انجام نداده‌ است؟ چنين چيزي قطعاً وجود ندارد. آژانس 6 سؤال اساسي از ايران داشته و ايران به تمام اين سؤالات به صورت قانوني و رسمي پاسخ داده‌ و پاسخ رسمي از آژانس دريافت كرده‌ايم كه در گزارش آژانس هم تأييد شده است.

وي افزود: دولت آمريكا در حالي ادعاهايي را عليه ايران مطرح كرده است كه طبق مقررات، ادعاي اعضاي آژانس عليه هم مسموع نيست. اما آژانس بر خلاف قانون به اين موارد استناد مي‌كند. هيچ عضوي طبق مقررات نمي‌تواند عليه عضو ديگري اقدام كند ولي آژانس تحت فشارهاي سياسي به اينگونه موضوعات اعتناء مي‌كند.

رييس‌جمهور خاطر نشان كرد: مشكل هسته‌اي ايران اين نيست كه همكاري لازم صورت گرفته است يا نه، براساس اذعان خود مسؤولان غربي مشكل اصلي نوع رابطه ايران با آمريكاست. آنها مي‌گويند چون ايران با آمريكا درگير است، نمي‌توانند مسأله را حل كنند. امروز همه مي‌دانند كه موضوع هسته‌اي يك بهانه است. امروز رژيم صهيونيستي را در حالي كه به سلاح اتمي مجهز كرده‌اند و برخي از دولت‌ها خارج از نظارت آژانس، هسته‌اي شده‌اند اما دولت آمريكا با آنها رابطه خوبي دارد و به اين مسأله اعتراض هم نمي‌كند. بنابراين موضوع هسته‌اي ايران، سياسي است. آمريكا در آژانس و در شوراي امنيت نفوذ دارد و از آن طريق هم بر ما فشار وارد مي‌كند معناي‌ اقدام آنها اين نيست كه اين كارها قانوني و به‌حق است.

احمدي‌نژاد در پاسخ به اينكه چرا ايران قصد دارد در رابطه با فناوري هسته‌اي پيشرفت كند و چرا سوخت غني‌سازي را به جاي آنكه وارد كند، اقدام به توليد كرده است، خاطر نشان كرد: چرا بايد آن را وارد كنيم؟ بي‌ترديد بنزين يا قطعات هواپيماي مسافربري مهم‌تر از سوخت هسته‌اي نيست وقتي آنها حتي از ارايه قطعات هواپيما ممانعت مي‌كنند چطور مي‌توان انتظار داشت كه سوخت هسته‌اي كشورمان را تأمين كنند.

رييس‌جمهور با اشاره به ضرورت تأمين سوخت مورد نياز راكتور تهران گفت: راكتور تهران، راكتوري با مصرف صد درصد انساني است كه در آن دارو توليد مي‌شود. امروز سوخت آن در حال اتمام است و بيش از يك سال است كه از آژانس درخواست سوخت كرده‌ايم اما آنها بهانه‌هاي سياسي آورده و شروط سياسي مي‌گذارند كه استقلال و حقوق اساسي شناخته شده ايران طبق منشور ملل متحد را مخدوش مي‌كند. حتي زماني كه پذيرفتيم سوخت اوليه را تحويل داده و در مقابل سوخت غني شده دريافت كنيم، چنين عنوان كردند كه دو سال ديگر آن را به شما مي‌دهيم و به شرط اين كه توليد 20 درصد خود را متوقف كنيد اما بعد از گذشت دو سال و توقف توليد، آنها مثل قطعه هواپيما سوخت را هم ندادند با چنين شرايطي تكليف 800 هزار بيمار چه خواهد شد.

رييس‌جمهور افزود: ايران قبلاً با همه اين كشورها قرارداد هسته‌اي داشته است اما همه آنها به‌طور يكجانبه قراردادها را لغو كردند. چگونه مي‌توان به آنها اطمينان كرد كه بعداً به ما سوخت خواهند داد؟ امروز اين تجربه تاريخي را در برابر خود داريم آنها قراردادهاي خودشان را به صورت يكجانبه لغو مي‌كنند و ما براي شكايت مجبور هستيم به خود آنها شكايت كنيم، يعني بايد از خود مجرم به مجرم شكايت كنيم. بنابراين تضميني وجود ندارد.

احمدي‌نژاد در پاسخ به اينكه كشورهايي كه به دنبال تحريم ايران مي‌باشند، از پيشرفت‌هاي هسته‌اي ايران نگران هستند، گفت: ملت ايران هم از آنها نگراني دارد. اما نگراني، نمي‌تواند به قانون تبديل شود. قانون بايد قضاوت كند. البته آنها از سلاح ايران نگران نيستند بارها اعلام كرده‌ايم كه سلاح‌هاي ايران دفاعي است و به هيچ كشوري هم تجاوز نكرديم. وقتي صدام به كشورمان تجاوز كرد، برخي از كشورهاي اروپايي از جمله همين كشورهايي كه اكنون اظهار نگراني مي‌كنند به همراه آمريكا از صدام حمايت كردند. پس با چنين شرايطي ما بايد نگران باشيم.

رييس‌جمهور با تأكيد بر اينكه زورگويان نگران فرهنگ و انديشه ملت ايران هستند، اظهار داشت: انديشه ايراني يك انديشه انساني و مخالف سلطه‌گري، استعمار، جنگ و تجاوز است و اين با سياست‌هاي بعضي از دولت‌هاي زورگو و سلطه‌گر ناسازگار است. آنها مي‌خواهند به راحتي فلسطين، عراق، افغانستان و حتي خاورميانه را اشغال كنند و كسي هم چيزي نگويد.

امروز دولت‌هاي اروپايي به چه دليلي به افغانستان آمده‌ در آنجا و به دنبال چه هستند؟ با اين وجود چه كسي بايد نگران باشد؟

رييس‌جمهور درباره ارزيابي خود از مردم هلند، گفت: از نظر بنده مردم هلند مثل همه مردم دنيا مردم خوبي هستند و دوست دارند در كنار مردم دنيا با صلح و صفا زندگي كنند. آنها مردم تلاشگري هستند و به آداب و سنت‌هايشان احترام مي‌گذارند. آنها مردم مذهبي و علاقه‌مندبه صلح هستند و ما هم آنها را دوست داريم.

رييس‌جمهور در پاسخ به سوالي درباره سخنان يكي از رهبران حزب ضد اسلامي هلند كه گفته است قرآن بايد ممنوع شود، گفت: در طول تاريخ افراد فراواني بودند كه مي‌خواستند پيام‌هاي آسماني و عشق و محبت را از بين ببرند اما آنها رفتند و پيام‌هاي آسماني و عشق و محبت مانده است. اسلام، دين عشق و محبت و دين برادري و دوستي، صلح و امنيت براي همه و دين عدالت است. فكر نمي‌كنم كسي با اسلام مخالف باشد. آنهايي كه با اسلام مخالفند، در حقيقت با انسانيت، عدالت و عشق و محبت مخالفند. فكر مي‌كنيم كه همه بايد به آزادي انديشه و دين احترام بگذارند و اين يك وظيفه انساني است. اگر كسي مسيرهايي غير از اين را در پيش بگيرد، موفق نخواهد شد. البته مردم هلند هم اجازه نمي‌دهند كه كسي افراط‌گرايي كند چون افراط‌گرايي به ضرر همه است.

احمدي‌نژاد در پاسخ به اينكه وجود احزاب ضداسلامي در هلند چه تأثيري بر روابط بين هلند با ايران و دنياي اسلام دارد، گفت: اين موضوع بستگي به رفتار دولت هلند دارد. اگر بر مبناي عدالت و احترام رفتار كنند، متقابلاً همين را خواهند ديد و اگر هم اين‌طور نباشد، متناسب با آن تصميم جديدي گرفته مي‌شود. ضديت با دين و اسلام متعلق به گذشته است. انسان‌ها آزادند هر ديني داشته باشند. در ايران به مسيحيت احترام گذاشته مي‌شود و آنها در ايران آزادند و از حقوق مساوي برخوردارند. يهودي‌ها هم در ايران از حقوق يكساني برخوردار هستند. در واقع روابط، يك روابط انساني است.

رييس‌جمهور اظهار داشت: اميدواريم احزاب و گروه‌ها در اروپا و هلند هم متوجه باشند كه با رفتارهاي ضدديني نمي‌توانند آينده خوبي را بسازند. البته به نظر مي‌رسد ضديت با اسلام و دين بيشتر تحت القائات صهيونيست‌هاست. چون كسي كه ديندار باشد نمي‌تواند مخالف يك دين ديگر باشد. يك مسلمان نمي‌تواند بگويد من مخالف مسيحيت هستم و يا برعكس. حتي يك يهودي هم نمي‌تواند بگويد كه من مخالف اسلام و مسيحيت هستم. چون منطق دين يك منطق بيشتر نيست.

رييس‌جمهور خاطر نشان كرد: مخالفت با اديان از القائات صهيونيست‌هاست چون آنها دين ندارند و تنها گروهي هستند كه مخالف اصل دين هستند. آنها مخالف هر نوعي ديني هستند چون دين همه را به برادري، دوستي و تحمل دعوت مي‌كند. اما آنها دعوت به جنگ مي‌كنند. پس آنها دين ندارند و با هر ديني مخالفند. امروز مي‌گويند اسلام، اگر فردا مسيحي‌ها با آنها مخالفت كنند، با مسيحيت هم مخالفت مي‌كنند. امروز تعداد زيادي يهودي در دنيا هستند كه مخالف صهيونيست‌ها هستند. صهيونيست‌ها با آنها هم مخالفند.


نوشته شده در تاريخ 2015-08-19 توسط kanonshahin
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ